Engleska: Crkva briše Isusa i Rođenje u Božićnoj pesmi, zamenjuje ih „Queer“ ljudima
Crkva u Engleskoj izbrisala je reference na rođenje i Isusa u Božićnoj pesmi i zamenila ih proslavom „queer“ ljudi.
Da, zaista.
Svi sveti sa Crkvom Svete Trojice u Loughborough-u održali su u ponedeljak svečanu službu.
U objavi na Tviteru, sveštenik Rachael Brind-Surch pohvalila je kako je crkva promenila stihove klasične pesme „God Rest Ye Merry Gentlemen“ koju su pevali prisutni na događaju.
„Volim moju crkvu“, primetila je Brind-Surč.
Novi tekst je uključivao sledeća dva stiha;
„Bog da i vas blagoslovi, žene, koje su muškarci izbrisali, kroz istoriju ignorisane i prezrene, oskvrnavljene i raseljene; Zapamtite da se i vaše priče čuvaju u Božijoj milosti”.
„Bog da vam da pokoj, „queer“ i vama koji se preispitujete, vaša anksiozna srca da budu mirna, Veruj da si duboko prepoznat i deo Božje dobre volje Da svi žive kao jedno u miru; ispunjen globalni san“.
🔶 Taker Karlson: Vladimir Zelenski je “menadžer ukrajinskog striptiz kluba” koji je u Belu kuću došao da traži novac https://t.co/KxpCpSRjR6
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) December 22, 2022
Stihovi su zamenili stvarni tekst pesme, koji govori o rođenju i kako je Hrist došao da „sve nas spase od Satanine sile“.
Očigledno, Sotonina moć se sprovodi upravo nad ovom crkvom.
Flipping love my church. pic.twitter.com/ReQn1Od0Y0
— Ms_piffle (@ms_piffle) December 19, 2022
„Kada kažu da ne rukopolažemo političke aktiviste“, prokomentarisao je Sem Markgrejv, član Generalnog sinoda Engleske crkve, „Pokažite im ovo… Apsolutno odvratan čin obožavanja našeg Gospoda i Spasitelja se koristi da bi se politička ideologija suprotstavila učenju crkve Engleske @churhofengland.“
„Veoma je važno za novu religiju da pokuša da nosi kožu stare. Istrgnuvši, naravno, Jevanđelje“, primetio je drugi.
Brind-Surch, čiji Tviter profil uključuje njene zamenice i LGBT zastave, odgovorila je na reakciju tvrdeći da su stihovi prikladni jer su bili prisutni predstavnici humanitarnih organizacija za izbeglice.
„Moja vera utiče na moju politiku i nikada neću biti tužna ili ljuta ili se izviniti što idem u crkvu što me izaziva da više razmišljam o njima i politikama koje se donose u naše ime“, dodala je ona.
Crkva je deo „Inkluzivnog crkvenog pokreta“, koji gura režimske narative i progresivne stavove koji su toliko udaljeni od hrišćanska učenja.
Još u julu, Engleska crkva je odbila da definiše šta je žena, rekavši da nemaju definiciju toga u svojim knjigama, uprkos tome što se i dalje navodno protive istopolnim brakovima.
Nulta Tačka/InfoWars