ISTRAŽIVANJE DOKAZUJE: Stanovnici zemalja sa najstriktnijim COVID merama NEMAJU IMUNITET
Novo istraživanje je otkrilo da zemlje koje su uvele najoštrije mere izolacije kao deo politike „nultog COVID-19” sada imaju najmanji imunitet od samog virusa.
Analiza Instituta za metriku i procenu zdravlja (IHME) na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Vašingtonu procenjuje da Kina, koja još uvek zatvara svoje stanovništvo, ima najniži nivo imuniteta na COVID-19 na planeti.
Smatra se da druge zemlje koje nisu uvele oštra ograničenja, uključujući Rusiju, Singapur i Brazil, imaju najviši nivo imuniteta, navodi se u istraživanju .
Istraživanje procenjuje stope imuniteta prema broju infekcija, stopi vakcinacije i koliko je vremena prošlo u međuvremenu.
VIDITE DA SU SUĐENJA POČELA! URSULA FON DER LAJEN I DIREKTOR FAJZERA VEĆ NA „KLUPI“
Analiza pokazuje da je do kraja oktobra 2022. samo 17,2% kineske populacije ima imunitet od virusa, dok se, s druge strane, procenjuje da Rusija ima imunitet od 74,5%.
Dok se smatra da je imunitet Singapura oko 70%, a Brazila 68%, Japan, druga zemlja koja je uvela oštra ograničenja veruje se da ima samo 38,9% imuniteta.
Prema analizi, veruje se da SAD imaju 60,5% imuniteta u ovom trenutku.
Ironično, s obzirom na to da se IHME-ov model COVID-a koristi za pohvalu strogih ograničenja , analiza ponovo naglašava beskorisnost zatvaranja u sprečavanju širenja virusa na duži rok.
Univerzitet Džons Hopkins je ranije zaključio da su zatvaranja imala mnogo štetniji uticaj na društvo nego što su donela bilo kakvu korist, a istraživači su pozvali da su „neosnovana i da ih treba odbaciti kao instrument politike pandemije“.
Izveštaj Centra za kontrolu i prevenciju bolesti objavljen prošlog meseca naglašava kako je rekordan broj dece u SAD sada hospitalizovan zbog obične prehlade zbog oslabljenog imunološkog sistema.
Podaci CDC-a su u skladu sa istraživanjem naučnika sa Jejla koji su upozorili da nije normalno imati decu sa kombinacijama sedam uobičajenih virusa, uključujući adenovirus, rinovirus, respiratorni sincicijalni virus (RSV), humani metapneumovirus, grip i parainfluencu, kao i COVID-19.
Kao što smo ranije istakli , takođe je došlo do globalnog izbijanja slučajeva hepatitisa kod dece, a mediji tvrde da je uzrok „nepoznat“.
Evropska agencija za lekove (EMA), evropski ekvivalent FDA, takođe je upozorila da bi oslanjanje na beskrajne runde dopunskih injekcija u borbi protiv COVID-a 19 moglo da izazove probleme sa „imunim odgovorom“.