Još jedan napad u Parizu! Afrikanac mačetom krenuo na putnike u tramvaju

Još jedan napad u Parizu! Afrikanac mačetom krenuo na putnike u tramvaju

Francuska policija ubila je državljanina Sudana koji je pokušao da napadne putnike u pariskom tramvaju kasapinskim nožem u ranim jutarnjim satima u subotu.

Pariška policija je oko 3 sata ujutru upucala 40-godišnjeg muškarca iz Sudana, obučenog u severnoafričku đelabu haljinu i koji je u jednoj ruci nosio „beležnicu sa arapskim natpisima“, a u drugoj mašući mesarskim sečivom – prenosi Le Figaro .

Prema policijskim informacijama, Sudanac je od saputnika u vozu tražio upaljač, a kada je odbijen, 40-godišnjak je izvadio sekač za meso iz marokanske haljine i pošao da napadne putnika.

Putnik je uspeo da izbegne napade i brzo je obavestio policiju. Pariško tužilaštvo saopštilo je da su policajci otkrili Afrikanca kako u jednoj ruci drži mačetu, a u drugoj svesku sa arapskim natpisima.

VEČERAS OD 20h! OLGA RAVASI O SITUACIJI U SAD: „ELITA“ SPREMA PAKAO

Dok mu je policija naredila da baci oružje, Sudanac je odbio da se povinuje i odgovorio je samo „rečima na arapskom“.

Policajci su u početku koristili tejzere, međutim, on nije bio obeshrabren i pokušao je da nožem pojuri oficire iz železničke brigade. U ovom trenutku policija je otvorila vatru na napadača, ispalivši dvadesetak metaka, od kojih je jedan pogodio Sudanca u glavu, ubivši ga na licu mesta.

Incident se dogodio samo nekoliko dana nakon još jednog napada nožem na železničkoj stanici u Parizu, tokom kojeg je Malijac izbo tri osobe. Iako je navodno priznao da želi da „napadne Francuze“ i ranije je izrazio ljutnju zbog francuske kolonijalne istorije u Africi, vlasti su odlučile da napad ne tretiraju kao teroristički čin.

NultaTačka

Ne propustite

Бил Клинтон је био спреман да разматра чланство Русије у НАТО

Нови откривени документи показују да је бивши председник САД Бил
SZO: Moguće izbijanje KOLERE u Mariupolju

SZO: Moguće izbijanje KOLERE u Mariupolju

Menadžerka Svetske zdravstvene organizacije Dorit Nican rekla je da se