Kenedi Džunior upozorava: Herbicidi u vodi izazivaju epidemiju rodne disforije
Demokratski predsednički kandidat Robert F. Kenedi mlađi upozorio je da je herbicid atrazin, koji se dodaje vodi za piće u Americi, odgovoran za iznenadnu epidemiju rodne disforije koja je zahvatila zemlju.
Tokom nedavnog intervjua sa dr Džordanom Petersonom, Robret F. Kenedi mlađi je rekao da klimatske promene ili probleme mentalnog zdravlja ne treba kriviti za rodnu konfuziju mladih. Hemikalije u vodovodu su pravi krivac, upozorio je on.
„Mnoge probleme koje vidimo kod dece – a posebno kod dečaka – verovatno su nedovoljno istraženi; toliko toga dolazi od izlaganja hemikalijama, uključujući mnogo seksualnih disforija koje vidimo“, rekao je RFK Jr. Petersonu.
„Oni danas plivaju kroz supu toksičnih hemikalija, a mnogi od njih su endokrini disruptori”.
Demokratska predsednička nada je rekla da je herbicid atrazin, koji se koristi za selektivnu kontrolu jednogodišnjih trava i širokolisnih korova pre nego što izniknu, veoma prisutan u američkom snabdevanju vodom za piće.
„Ako atrazin stavite u rezervoar pun žaba, on će hemijski kastrirati i nasilno feminizirati svaku žabu. Deset procenata mužjaka žaba će se pretvoriti u potpuno održive ženke koje mogu da proizvedu održiva jaja“, upozorio je on. „Ako to radi žabama, postoji mnogo drugih dokaza da to radi i sa ljudskim bićima”.
Naturalnews.com izveštava: Primedbe Roberta F. Kenedija odražavale su one Aleksa Džonsa, koji je tvrdio da hemikalije koje je vlada tajno puštala pretvaraju ljude u gej osobe. On je 2015. godine govorio da mu se ne sviđa da vlada „stavlja hemikalije u vodu koje pretvaraju žabe u homoseksualce“. Dve godine kasnije, 2017., osnivač InfoVorsa je tvrdio da je „većina žaba u većini oblasti SAD sada gej” zbog toga što su godinama bile izložene ovim hemikalijama.
Veštačka piletina odobrena za ishranu AMERIKANACAhttps://t.co/ailpueDVLA
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) June 23, 2023
Studija otkriva da atrazin zaista pretvara žabe u gej
Prema članku Davida Bjeloa iz Scientific American-a iz marta 2010. godine, oko 36 miliona kilograma (kg)” atrazina se prska na farmama radi suzbijanja travnatih korova. On je dodao da se oko 225.000kg atrazina ispere kišom svake godine, ponekad dostižući i do 1.000 kilometara od farmi.
Bjelo je takođe citirao studiju objavljenu u Proceedings of the National Academy of Science (PNAS). Rad je otkrio da atrazin negativno utiče na reproduktivne sposobnosti mužjaka afričkih žaba s kandžama (Xenopus laevis) – što je dokazalo da su tvrdnje Džonsa i Kenedija tačne.
Biolog Tajron Hejs sa Univerziteta u Kaliforniji na Berkliju i njegove kolege izlagali su 40 afričkih žaba 2,5 delova na milijardu (ppb) atrazina u vodenom rastvoru neprekidno tokom tri godine. Navedeni nivo je ispod tri ppb dozvoljene u vodi za piće od strane Agencije za zaštitu životne sredine (EPA).
Prema autorima studije, 30 žaba je hemijski kastrirano i postalo je nesposobno za reprodukciju. Četiri žabe su zapravo postale ženke, otišle su toliko daleko da su se parile sa drugim mužjacima i proizvele održiva jaja uprkos tome što su genetski mužjaci. Dok su druge četiri tretirane žabe očigledno odolele efektima atrazina, ostalima je „nedostajalo muško reproduktivno ponašanje i imale su smanjene muške osobine, ozbiljno smanjenu spermu i nisku plodnost“.
„Ovi podaci su u skladu sa efektima atrazina uočenim kod drugih klasa kičmenjaka. Sadašnji nalazi ilustruju ulogu koju atrazin i drugi pesticidi koji ometaju endokrinu funkciju verovatno imaju u globalnom padu vodozemaca“, zaključili su Hejz i njegove kolege.
Nulta Tačka/NaturalNews