LGBTQ PUŠTA KORENJE NA BALKANU: Slovenija legalizovala istopolne brakove! KAKO DA SE ODUPREMO?
Građani Slovenije odbili su istopolne brakove na tri različita nacionalna referenduma, ali je najviši državni sud primorao parlament da promeni zakon.
Slovenački parlament usvojio je amandman kojim je omogućio legalizaciju istopolnih brakova i usvajanje dece. Ovo čini Sloveniju prvom zemljom Istočne Evrope koja je preuzela ovakve korake.
Međutim, put ka legalizaciji nije bio lak, i svakako nedemokratski.
Iako su Slovenci odbacili istopolne brakove na tri nacionalna referenduma, Ustavni sud zemlje je doneo odluku da zakon koji definiše brak kao jedinstvenu zajednicu muškarca i žene diskriminiše gej i lezbejske parove.
Zakon je suspendovan, a sud je naložio parlamentu da izmeni tekst u roku od šest meseci.
Francuska uvodi izveštaje o stanju električne energije kao za vremensku prognozu
U utorak je za amandman o porodičnom zakonu glasalo 48. poslanika, 29. je glasalo protiv dok je jedan bio uzdržan, navodi Mađarska novinska agencija Ziare.
„Ovim amandmanima priznajemo istopolnim parovima prava koja su odavno trebala imati“, rekao je poslanicima državni sekretar za rad, porodicu, socijalna pitanja i jednake mogućnosti Simon Maljevac, prilikom predstavljanja amandmana.
Glavna opoziciona stranka, Slovenačka Demokratska Stranka (SDS), kritikovala je odluku suda i organizovala nekoliko skupova protivnika.
Očevi nikada neće moći zameniti majke i obrnuto“, rekla je na otvaranju rasprave predsednica poslaničke grupe SDS-a Alenka Jeraj.
Kritičari novog zakona takođe primećuju da su demokratski referendumi u brojnim prilikama pokazali volju naroda koji se protivi istopolnim brakovima.
U međuvremenu, čitav demokratski proces sabotirao je neizabrani sud koji je Slovenačkoj javnosti nametnuo zakonsku promenu.
Slovenija je prva bivša komunistička zemlja u Evropi koja je ratifikovala ovu reformu. Sada se Slovenija pridružuje Francuskoj, Nemačkoj, Švajcarskoj, Norveškoj i Portugalu, postajući 18. zemlja u Evropi koja je legalizovala univerzalni brak.
Građanska zajednica ostaje jedini pravni status za istopolne parove u Mađarskoj, Hrvatskoj, Grčkoj, Kipru, Italiji i Češkoj. S druge strane, Letonija, Litvanija, Poljska, Slovačka, Rumunija i Bugarska ne priznaju nikakav oblik zajednice za istopolne parove.
U Rumuniji je, na primer, poslednji referendum za legalizaciju istopolnih brakova organizovan 2018. godine poništen zbog poslanika koji su bili uzdržani.
Ponovo smo se opustili! “Struka” najavljuje novi talas korone u Srbiji
U Mađarskoj je 2021. Godine mađarski parlament usvojio tekst kojim se zabranjuje podučavanje LGBT ideologije maloletnicima u školskim istanovama, uključujući časove seksualnog vaspitanja ako je cilj edukacije„ promocija neusaglašenosti polova, promena pola ili homoseksualnost“.
U Mađarskoj se Viktor Orban izborio za osiguranje zakona u kome se garantuje da brak bude definisan kao odnos između muškarca i žene.
Štaviše, Mađarska je promenila svoj ustav 2020. godine, koji sada definiše porodicu kao „zasnovanu na braku i odnosu roditelj-dete“ gde je „ majka žena, a otac je muškarac.”
Šta nam je činiti narode?
S obzirom na moć i potkupljenot političara, te onih koji zagovaraju LGBTQ+ agendu, mi kao narod možda ne možemo promeniti nelegalno promenjen ustav i zakon koji promoviše i podržava LGBTQ+ pokret.
To naravno ne znači da smo nemoćni. Svakodnevni otpor, koji se u Srbiji može videti kroz konstanto održavane litija protiv Europride-a je jedan način na koji možemo i trebamo iskazati naš stav.
Ono najbitnije, svaki roditelj treba sedeti sa svojomdecom te ih naučiti šta sačinjava porodicu, ko je otac a ko majka, šta znače prave tradicionalne i prirodne vrednosti.
Time će svako dete edukovano otići u školu i biti spremno da se odupre zapadnjačkoj agendi.
To je ono čega se propagatori agendi najviše plaše, i tada im sve parade i promene ustava ovog svega neće pomoći.
Jer narod ne čini papir i zakoni, već ljudi, njihov stav i vera.