NOVE PROVOKACIJE ZAPADA! Englezi šalju „vojne stručnjake“ u BiH!

NOVE PROVOKACIJE ZAPADA! Englezi šalju "vojne stručnjake" u BiH!

Britanski premijer Boris Džonson saopštio je danas da će ta zemlja poslati vojne stručnjake u Bosnu i Hercegovinu, kako bi se suprotstavili ruskom uticaju i da „pojačaju misiju NATO i unaprede stabilnost i bezbednost“ u zemlji.

„Ne možemo da dozvolimo da Zapadni Balkan postane još jedno igralište za ruskog predsednika Vladimira Putina i njegovog pogubnog pohoda. Razgorevanjem plamena secesionizma i sektaštva, Rusija nastoji da preokrene uspehe u poslednje tri decenije u Bosni i Hercegovini“, naveo je britanski premijer u izjavi, prenosi agencija Rojters.

Kako je rekao Džonson, London iz tog razloga pojačava podršku Bosni i Hercegovini i „odaziva se pozivu prijatelja da pomognu u zaštiti mira koji s pravom zaslužuju“.

NultaTačka/Mediji

Ne propustite

Marin Le Pen protiv sankcija Rusiji ali ne baš svih sankcija

Marin Le Pen protiv sankcija Rusiji ali ne baš svih sankcija

Kandidatkinja za predsednika Francuske, Marine Le Pen, u intervjuu u

Britanija će biti prisiljena da vrati sav ruski novac koji „toliko velikodušno poklanja“

Prenos sredstava od zamrznutih ruskih sredstava centralne banke na Ukrajinu