Obama se plaši da bi Džo Bajden „mogao da izgubi izbore“ od Trampa 2024.

Obama se plaši da bi Džo Bajden „mogao da izgubi izbore“ od Trampa 2024.

Bivši predsednik Barak Obama zabrinut je da će Džo Bajden izgubiti izbore 2024. godine, jer anketa za anketom pokazuje da marionetski predsednik gubi tlo pod nogama od Donalda Trampa.

Obama „oseća da bi demokrate vrlo lako mogle da izgube“, prema izvorima citiranim u Volstrit džornalu.

Iz WSJ:

Krug sumornih anketa povećava nervozu među demokratama, uključujući i neke u Zapadnom krilu, koji su zabrinuti da negativni stavovi birača o predsedniku ostaju neosporni. Te demokrate postaju sve nestrpljive da počne puna kampanja.

Među onima koji su zabrinuti su bivši predsednik Barak Obama, koji „zna da će ovo biti tesna trka“ i „oseća da bi demokrate vrlo lako mogle da izgube“ izbore 2024. godine, kaže osoba koja je upoznata sa njegovim razmišljanjem. Obama je zabrinut da je „alternativa prilično opasna za demokratiju“, rekla je osoba.

Ovo dolazi u trenutku kada brojne ankete sada pokazuju da Tramp vodi protiv Džoa Bajdena u sedam ključnih država(u kojima se uglavnom ne zna da li dobijaju demokrate ili republikanci, tesna trka) u hipotetičkoj utakmici na opštim izborima 2024.

Mila Alečković: Ključni momenti za čovečanstvo, odlučuje se o sudbini sveta, Mario Zna 252, Uživo

Pored toga, Bajdenov rejting prošle nedelje je pao na rekordno nizak nivo zbog njegovog upravljanja sukobom između Izraela i Hamasa i zbog ekonomije.

Obamina zabrinutost nije iznenađujuća s obzirom da je njegov bivši savetnik Dejvid Akselrod prošlog meseca pozvao Bajdena da se povuče kako bi dozvolio mlađem kandidatu da predstavlja Demokratsku stranku.

„Veoma je kasno za menjanje konja; mnogo toga će se dogoditi u narednoj godini što niko ne može da predvidi, a Bajdenov tim kaže da je njegova odluka da se kandiduje čvrsta. Prkosio je CW-u i ranije, ali to će izazvati potres sumnje kroz partiju – ne „nešto beznačajno“, već legitimnu zabrinutost“, napisao je Akselrod na X.

„Najveća briga je što je njegova najveća odgovornost ono što ne može da promeni. Među svim nepredvidivim postoji jedna stvar koja je sigurna: strelica starosti pokazuje samo u jednom pravcu“, primetio je on.

Voditelj liberalnog tok šoua Bill Maher je takođe prošlog meseca upozorio da će Bajden verovatno izgubiti od Trampa, navodeći njegove kognitivne probleme i poodmakle godine.

„Da li mislim da Bajden može da uradi posao? Apsolutno. Mislim da on ne može da dobije posao i to je ono do čega mi je stalo“, rekao je Maher.

„Izgubiće. Zato što ljudi misle da je prestar. A percepcija je realnost, žao mi je“, dodao je on.

Kao što je Obama jednom slavno rekao: „Nikada ne potcenjujte sposobnost Džoa Bajdena da zaj*be stvari“.

Nulta Tačka/InfoWars

Ne propustite

Viralni TikTok izazov vodi do „trenutne smrti“

Viralni TikTok izazov vodi do „trenutne smrti“

Opasan TikTok izazov postao je viralan dok leto počinje na
Za mesec dana od kad je Tramp preuzeo vlast broj ilegalnih prelazaka Američke granice smanjen za 94%

Za mesec dana od kad je Tramp preuzeo vlast broj ilegalnih prelazaka Američke granice smanjen za 94%

Ilegalni prelasci granice smanjeni su za 94 odsto pod novom