PUTINE budi precizan! U Kijevu početkom februara počinje samit EU- svi Zapadni lideri na jednom mestu

PUTINE budi precizan! U Kijevu početkom februara počinje samit EU- svi Zapadni lideri na jednom mestu

Ukrajina i Evropska unija održaće samit u Kijevu 3. februara na kojem će razgovarati o finansijskoj i vojnoj podršci, saopštila je kancelarija predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog, prenosi Glas Amerike.

Zelenski je razgovarao o detaljima sastanka na visokom nivou sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen u svom prvom telefonskom razgovoru u godini, navodi se u saopštenju.

„Strane su razgovarale o očekivanim rezultatima sledećeg samita Ukrajina – EU, koji će se održati 3. februara u Kijevu – i dogovorile se da intenziviraju pripremne radove“, navodi se u saopštenju, prenosi Glas Amerike.

Takozvani lideri su razgovarali o isporuci „odgovarajućeg“ oružja i novom programu finansijske pomoći Ukrajini od 19 milijardi dolara, a Zelenski se zalagao za slanje prve tranše ovog meseca, navodi se u saopštenju.

INFORATNIK U PODCASTU MARIO ZNA! OVO SE NE PROPUŠTA

Prošlog meseca, EU je otvorila put pružanju pomoći Ukrajini u takozvanom „megadogovoru“ koji je uključivao usvajanje minimalne globalne stope korporativnog poreza od 15 odsto.

Ovaj potez usledio je nakon strastvene molbe Zelenskog da ne dozvoli da unutrašnji sporovi unutar bloka od 27 zemalja stanu na put podršci Kijevu.

NultaTačka/Mediji

Ne propustite

Donjeck: Ukrajina izvela napad na Kramatorsk, više od 30 mrtvih(VIDEO)

Donjeck: Ukrajina izvela napad na Kramatorsk, više od 30 mrtvih(VIDEO)

Štab teritorijalne odbrane samoproglašene Donjecke narodne republiek (DNR) saopštio je

MEDIJI PRENOSE: KRIZNI ŠTAB ĆE DANAS TRAŽITI OBUSTAVU RADA UGOSTITELJSKIH OBJEKATA OD 17h

Beograd — Pred današnju sednicu Kriznog štaba mediji navode da