REĐAJU SE PRIZNANJA! AMERIČKI CDC PRIZNAO DA SU NJIHOVI PCR TESTOVI IZ 2020. BILI KONTAMINIRANI I UZROKOVALI LAŽNE POZITIVNE REZULTATE

Neispravni kompleti za testiranje SARS-CoV-2 koje je razvio CDC u ranim nedeljama pandemije ne samo da su bili kontaminirani, već su imali i osnovnu grešku u dizajnu koja je uzrokovala lažne pozitivne rezultate, prema internom pregledu agencije.

Sredinom februara 2020. godine, CDC je priznao da su kompleti neispravni, a u aprilu 2020. službenici FDA-e rekli su da je loša proizvodna praksa dovela do kontaminacije kompleta za testiranje. Novi rad, objavljen u PLOS ONE u sredu (15. decembra), predstavlja rezultate interne istrage CDC-a i probleme sa testovima.

Sažetak rezultata RT-PCR i sekvenciranja iz reakcija kontrole bez šablona s višestrukim izvorima proizvodnje reagensa CDC 2019-Nove Coronavirus (2019-nCoV) dijagnostike reverzne transkriptaze u realnom vremenu RT-PCR

PCR test je dizajniran da otkrije tri različita regiona, ili ciljne sekvence, genetskog materijala SARS-CoV-2. Kompleti za testiranje sadrže skup onoga što je poznato kao prajmeri, koji se vezuju i prave kopije ciljnih sekvenci i sonde, koje proizvode fluorescentni signal kada se te kopije naprave, što ukazuje da je prisutan genetski materijal iz SARS-CoV-2.

Rezultati sekvenciranja RT-PCR proizvoda pokazali su izvor lažne reaktivnosti u komponentama N1 i N3.

Prajmeri i sonde moraju biti pažljivo dizajnirani tako da se vežu za ciljne sekvence, a ne jedna za drugu. U ovom slučaju to se nije dogodilo. Jedna od sondi u kompletu ponekad se vezuje za jedan od prajmera, proizvodeći fluorescentni signal i generišući lažno pozitivan.

Istraga je takođe potvrdila da su testni kompleti bili kontaminirani sintetičkim fragmentima genetskog materijala SARS-CoV-2. Ove sintetičke sekvence, koje se često koriste kako bi se osiguralo da testovi ispravno funkcionišu, proizvedeni su u istoj laboratoriji CDC-a u kojoj su testni setovi bili podvrgnuti analizi kvaliteta.

Kontaminacija sugeriše da je agencija prekršila standardne proizvodne protokole, rekli su zvaničnici.

Nulta Tačka

Ne propustite

MENJA SE USTAV! DAČIĆ RASPISAO REFERENDUM ZA 16. JANUAR

Predsednik Skupštine Ivica Dačić raspisao je referendum o potvrđivanju Akta
KRAH jedne od najvećih SOLARNIH FARMI u Evropi

KRAH jedne od najvećih SOLARNIH FARMI u Evropi

Verovali ili ne, još jedna kompanija za solarnu energiju je