Sledi karantin! Izraelsko ministarstvo zdravlja naredilo svim bolnicama da testiraju pacijente na COVID!

Sledi karantin! Izraelsko ministarstvo zdravlja naredilo svim bolnicama da testiraju pacijente na COVID!

Izraelsko ministarstvo zdravlja je u ponedeljak izvestilo o umerenom porastu hospitalizacije zbog koronavirusa zbog širenja nekih varijanti.

Ministarstvo je naložio bolnicama da u naredne tri nedelje obave PCR testove na svakom stacionarnom pacijentu po prijavi na interna odeljenja, navodi se u saopštenju ministarstva.

Napominje da u ovoj fazi nema promena u uputstvima za javnost, dodajući da stalno prati trendove obolevanja i varijante korona virusa u Izraelu i širom sveta.

Ministarstvo se takođe priprema da ove zime obezbedi vakcine protiv novih sojeva virusa, navodi se u saopštenju.

Takođe je preporučeno pacijentima sa simptomima da ostanu u karantinu najmanje pet dana i da nose masku za lice kada izlaze.

VEČERAS UŽIVO! DEJAN PETAR ZLATANOVIĆ U PODCASTU MARIO ZNA

NultaTačka

Ne propustite

Medicinari će uskoro masovno ostajati bez posla - Google razvio VEŠTAČKU INTELIGENCIJU koja daje dijagnoze pacijentima

Medicinari će uskoro masovno ostajati bez posla – Google razvio VEŠTAČKU INTELIGENCIJU koja daje dijagnoze pacijentima

Pomoću veštačke inteligencije, Google želi da omogući medicinske dijagnoze u
Izrael ukinuo vize za radnike Ujedinjenih Nacija

Izrael ukinuo vize za radnike Ujedinjenih Nacija

Vlada je optužila globalno telo da pomaže Hamasovoj „propagandnoj mašini“