Striktni FRANCUSKI zakon o posedovanju oružja propao ostavljajući građane koji poštuju zakone bespomoćnima dok je država u plamenu
U slučaju da ste propustili, Francuska je prošlog vikenda ušla u pseudo-građanski rat. Izgrednici su izašli na ulice, uništili milijarde dolara imovine, nasilni kriminalci su izvukli svoje ilegalno oružje, a prosečan razoružani Francuz nije mogao ništa da uradi povodom toga.
Ovi nedavni nemiri su dokazali staru izreku: „Kada je oružje zabranjeno, samo odmetnici će imati oružje.“
Francuski građani nemaju individualno pravo da nose oružje, niti da nose vatreno oružje u javnosti radi samoodbrane. Umesto toga, imaju stroge propise za sve koji žele da drže vatreno oružje kod kuće:
- ograničenja u pogledu vrste i količine oružja i municije koje možete posedovati;
- univerzalne provere prošlosti; i
- registracija oružja.
Ipak, ono što je u Francuskoj počelo kao uglavnom mirni protesti završilo se automatskim oružjem i zabranjenim „ratnim oružjem“ koje se koristilo za terorisanje ulica Francuske.
France: has strict #guncontrol laws
Criminals:
— Aidan Johnston (@RealGunLobbyist) June 30, 2023
Demonstranti su počeli tako što su palili automobile, palili vatru i ispaljivali vatromet, ali su ubrzo počeli da koriste sačmarice da pucaju na policijske kamere.
Kriminalci su ubrzo izneli veće oružje – poluautomatsko vatreno oružje u stilu Kalašnjikova. Video snimci otkrivaju kako kriminalci pucaju direktno u vazduh u centru grada – ugrožavajući okolinu.
The anti-gun laws in France are working fabulously. The criminals have them and the law abiding citizens don’t. Huh. Who would have thought this might be the outcome? It’s almost like such laws enable criminality and keep lawful people unable to defend themselves. https://t.co/tnohfdnWcu
— Military Arms (@MAC_Arms) June 30, 2023
Ubrzo nakon toga, na internetu su se pojavili snimci demonstranata sa pištoljima i mitraljezima kako marširaju ulicom usred bela dana. Terorisani građani su trčali i vrištali dok su se oglasili sigurnosni alarmi.
U međuvremenu, prosečni građani Francuske pokušali su da se suprotstave izgrednicima drvenim palicama i drugim improvizovanim oružjem.
Francuska kontrola oružja nije učinila ništa da zaštiti svoj narod.
👉 Francuska vojska kaže da je spremna da uhapsi Makrona zbog izdaje https://t.co/ToTmUd78L7
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 7, 2023
Zločinci su dominirali ulicama. U ovom kratkom periodu građanskih nemira, hiljade je uhapšeno, a šteta od više od milijardu dolara je načinjena lokalnim preduzećima — što čak ne uključuje škole, gradske većnice ili društvene centre.
Ovi izgrednici nisu marili za francuske zakone o oružju. Imali su ilegalno vatreno oružje—kao što su zabranjeni, potpuno automatski mitraljezi.
Uzeli su to ilegalno vatreno oružje i pucali iz njega u javnosti kako bi izazvali pustoš – bez obzira na francusku zabranu javnog nošenja vatrenog oružja ili bezbednost šire javnosti.
Dok su naoružani kriminalci ignorisali francuske zakone o oružju i uništavali gradove, na Floridi je stupio na snagu zakon o nedozvoljenom skrivenom nošenju oružja.
Zagovornici borbe protiv oružja osudili su Floridu da postaje „opasnija država“. Ipak, Florida je u miru proslavila vikend dok je Francuska sa kontrolom vatrenog oružja gorela.
Amerika je negovala dobro naoružano društvo „radi bezbednosti slobodne države“. Drugim rečima, individualno pravo na Drugi amandman je zaštićeno za opšte dobro i pomaže ljudima da sačuvaju sebe, svoje voljene i naciju.
Na primer, tokom rasnih nereda u Los Anđelesu, lokalni korejski vlasnici preduzeća suprotstavili su se kriminalcima naoružavajući svoje zaposlene i čuvajući svoje komšiluke sa krovova.
Opet, tokom nereda u Kenoši u Viskonsinu, meštani poput Kajla Ritenhausa koristili su vatreno oružje da patroliraju lokalnim zajednicama, gase požare, pružaju prvu pomoć i brane se od nasilnih kriminalaca.
U Sjedinjenim Državama, Drugi amandman daje građanima sredstva da se suprotstave tiraniji – bilo da je to od strane represivne vlade, nasilnog kriminalca ili lutajuće bande razbojnika tokom građanskih nemira.
Francuski primer je dokazao da kontrola oružja utiče samo na građane koji poštuju zakon.
Zločinci neće odustati od oružja bez obzira na ograničenja oružja koja vlada uvede, a Drugi amandman u Sjedinjenim Državama kaže da ni narod ne treba da preda svoje oružje.
The French are resorting to improvised weapons. This is part of why we have a #SecondAmendment https://t.co/s4gZUpaqei pic.twitter.com/oL1QTY32HJ
— Aidan Johnston (@RealGunLobbyist) July 1, 2023