Velika Zamena! NEMAČKE vlasti ubacuju migrante u sela i tako od lokalnog stanovništva prave manjinu
Skoro 900 izbeglica za 2.500 lokalnog stanovništva.
Stanovnici malog kvarta Minhena nalik selu, koji se nalazi u blizini ruralnih periferija grada, otvoreno se bune protiv još migranata u komšiluku koji već broji njih 400.
U priči koja se odvija širom Nemačke, okrug Johaneskirhen se bori protiv demografske transformacije. Pokret protiv masovnog preseljenja migranata u ovaj mali okrug predvodi lekar kardiolog Aleksandar Leber, koji ima tri ćerke, kao i desetine građana iz tog kraja.
„Olabavili su šraf“, rekao je Leber, koji pomaže u vođenju veb stranice za njihovu građansku inicijativu .
Trebalo bi da budu izgrađena dva nova skloništa za migrante direktno u malom prostoru, jedno sa 284 mesta na Mirabellervegu i drugo u ulici Glucksburger sa 190 mesta. Problem je što grad već ima 400 migranata smeštenih u bivšem hotelu u blizini železničke stanice.
„Johaneskirhen je kao selo. Onda imamo skoro 900 izbeglica na 2500 stanovnika. Novi smeštaji dolaze na otvoreno – tamo uopšte nema infrastrukture. Kako treba da se ljudi tamo integrišu? Nema ni koncepta!“ piše Leber.
Leber je za Bild rekao da, iako „još uvek“ nije bilo problema sa migrantima, činjenica da ih toliko dolazi u jednom trenutku je duboko problematična.
Skeptična je prema planovima i lokalna vlast, Okružni komitet, koji napominje da u ovdašnjim školama nema mesta za decu i mlade. Kako je Remix News izvestio , rastuća raznolikost nemačkog školskog sistema dovela je do velike krize, pada standarda i dubokih sukoba unutar škola.
U ekskluzivnom intervjuu sa nemačkim poslanikom u Evropskom parlamentu Maksimilijanom Krahom, koji se sprema da predvodi AfD-ovu predizbornu kampanju za EU 2024. godine, on govori o tome šta stoji iza porasta popularnosti AfD-a, kako je nemački režim opsežnog nadzora dugo ciljao na opoziciju i kako se menja demografija u SAD jednog dana moglo uticati na evropsku bezbednost
Leber, zajedno sa svojim kolegama u kampanji Verenom Kert i Martinom Krugom, takođe primećuje uznemirujući trend liberala.
„Crveno-zeleni guraju sve izbeglice u spoljne oblasti. U centru grada ima i praznih poslovnih zgrada i hotela. Zašto tamo ne stave ljude? Zar gradska veća ne žele izbeglice u svojim kvartovima?“
Portparol minhenskih socijalnih službi Frank Boos stao je u odbranu odluke, navodeći da u gradu ima malo odgovarajućih mesta.
„Tamo gde postoji dobra infrastruktura, obično nema pogodnih površina za stanovanje. Gotovo sve opštine, uključujući i Minhen, suočene su sa ovim. Zato se moramo osloniti na kompromise“, rekao je Boos.
Međutim, nejednaka distribucija migranata u Minhenu je dobro dokumentovana . Najbogatije oblasti Hercogpark, Altbogenhauzen i Parkštat, kao i Oberfering su uspele da izbegnu bilo kakve planove za smeštaj izbeglica, dok su ruralna predgrađa Minhena doživela veliki priliv takvih stanovnika.
Slične bitke se vode i u drugim oblastima Nemačke, uključujući i državu Meklenburg. U gradu Grevesmuhle, 91 odsto stanovnika grada glasalo je protiv kontejnerskog sela za migrante, međutim, gradonačelnik je tvrdio da će migranti biti smešteni na drugom mestu, uključujući šatore, u gradu. Stariji građani se uklanjaju iz svojih domova u raznim gradovima, uključujući Berlin i južnu Nemačku , kako bi se napravio prostor za migrante. U selu Uphal, 500 stanovnika bilo je primorano da prihvati 400 migranata uprkos žestokom otporu lokalnih građana.
Nemačka levičarska vlada trenutno promoviše više imigranata za Nemačku. Nedavne ankete pokazuju da je podrška vladajućoj vladi rekordno niska, dok je antiimigrantska AfD porasla na rekordnih 23 odsto. Nemci u velikoj meri ocenjuju imigraciju kao svoje pitanje broj jedan, a 44 odsto njih reklo je da je to najhitnija briga. Druga anketa iz ovog meseca pokazala je da 64 odsto Nemaca veruje da bi zemlja trebalo da prihvati manje migranata, a isti broj kaže da migranti donose više nedostataka nego prednosti.