Više od polovine nemaca priznaje da živi siromašnije nego 2021 godine

Više od polovine nemaca priznaje da živi siromašnije nego 2021 godine

Pedeset tri posto Nemaca reklo je da im se finansijska situacija pogoršala u odnosu na prošlu godinu zbog sankcija koje su zapadne zemlje uvele Rusiji, ali podrška tim sankcijama ostaje na istom nivou, pokazala je anketa Morning Consulta u ponedeljak.

Pedeset tri procenta Nemaca anketiranih između 27. aprila i 3. maja priznalo je da im se finansijska situacija pogoršala u odnosu na prethodnu godinu.

Samo 13% ispitanika očekuje „dobra vremena“ za ekonomiju, pokazala je anketa. Broj Nemaca koji podržavaju sankcije ruskoj nafti i gasu ostao je skoro isti u poređenju sa istraživanjem od 16. do 18. marta, sa 40% ispitanika koji podržavaju sankcije čak i ako izazovu inflaciju, a 32% ljudi podržava tu odluku samo ako ne dovede do viših cena, kaže se u anketi sprovedenoj od 5. do 10. maja.

Četrdeset pet posto Nemaca kaže da podržava slanje većeg broja naoružanja u Ukrajinu, dok se 38% izjasnilo protiv ove mere, navodi se u anketi.

Ankete su sprovedene od 27. aprila do 3. maja i od 5. do 10. maja među reprezentativnim uzorcima od otprilike 1.000 odraslih Nemaca svaki, sa neponderisanim marginama greške od plus ili minus 3 procentna poena.

NultaTačka

Ne propustite

Moskva: Više od 100 ukrajinske dece koju je Rusija navodno otela pronađeno u Nemačkoj

Moskva: Više od 100 ukrajinske dece koju je Rusija navodno otela pronađeno u Nemačkoj

Više od stotinu dece sa ukrajinskog spiska koja su Rusiji
Piloti svedoče da hemijski tragovi nisu teorija zavere već činjenica zavere

Piloti svedoče da hemijski tragovi nisu teorija zavere već činjenica zavere

Svi smo videli čudne i neprirodne hemijske tragove na nebu