Plodovi tehnokratije: Kvantitativna analiza pokazuje da je Gugle upravljao sa 6 miliona glasova koji su pripisani Bajdenu 2020.
„Ništa nije tako sveto kao Demokratija™“ — tako glasi mantra korporativnih državnih medija, koja se beskrajno ponavlja u štampi i na talasima mejnstrim medija. To je alfa i omega – nema veze šta rade demokratski izabrani političari kada su na funkciji. To je mnogo više cilj nego sredstvo.
Očigledan izuzetak od pravila, kao što su mnogi dokumentovali tokom godina, jeste kada svaki kandidat sa šansom da pobedi može da ugrozi tehnokratsku vladajuću klasu.
Obert Epštajn (nema veze sa trgovcem decom, ali je „verovatno“ da je izvršio samoubistvo na osnovu njegovog rada), direktor Američkog instituta za istraživanje ponašanja i tehnologije (AIBRT), zaključio je kroz kvantitativnu analizu manipulacije Google pretraživačem i naknadnu ekstrapolaciju na nivo stanovništva da je kompanija — čiji je nezvanični moto nekada bio „ne čini zlo“ i koji je prećutno odbačen 2018. bez objašnjenja — dodala šest miliona glasova u kolumnu Džoa Bajdena 2020. Ako je tačno, ovo je bilo više nego dovoljno da se veštački izmene izbori.
Naučnik na svedočenju pred Senatom: mRNK vakcine su kontaminirane i smrtonosne za ljude (VIDEO) https://t.co/vXonqBepz0
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) September 19, 2023
Epštajnove decenije rada u vezi sa neprimerenim uticajem velikim tehnoloških kompanija na demokratski proces (i praktično i sve više na svaki drugi aspekt društvenog života), ali on se ponovo pojavio na radaru kroz nedavno pojavljivanje u „The Jimmy Dore Show-u“. U njemu on objašnjava višestruki kvantitativni pristup koji je koristio za merenje projekta nameštanja glasova koji je preduzeo Gugl 2022. (koji još uvek traje). To uključuje, ali nije ograničeno na manipulaciju predlozima termina za pretragu (termini za pretragu koje Gugl predlaže, počevši od prvog znaka koji korisnik unese), kao i kuriranje rezultata pretraživača kako bi se prikazali izvori sa kojima se Gugl ideološki slaže.
Viktorija Taft iz PJ Media pokrila je priču još 2020. godine, neposredno nakon „najsigurnijih izbora svih vremena“.
Vrednost Epštajnovog rada je u tome što potvrđuje ono što je odmah očigledno svakome ko obrati pažnju i ko pretražuje sporni termin u Guglu, a zatim traži potpuno isti termin u nekompromitovanom pretraživaču kao što je DuckDuckGo.
Na kraju intervjua, Epštajn zaključuje pozivajući se na veoma nepoznat deo dobro poznatog i čuvenog govora o „vojno-industrijskom kompleksu” odlazećeg predsednika Dvajta Ajzenhauera u kojem je upozorio na uspon „naučno-tehnološke elite” koji bi mogao potajno, neotkriveno, da namesti javni diskurs i javnu politiku, a da javnost ne zna šta se dešava.