Kanadska vlada gradi Ministarstvo za klimatske promene sa sve biološkim laboratorijama i oružarnicom
Kanadska vlada gradi veliki novi objekat koji će sadržati oružarnicu, sobe za ispitivanje, biološke laboratorije, kancelarije za odnose sa medijima, „kontrolisane tihe sobe“ i obaveštajna središta za jačanje „sprovođenja klimatskih uslova“.
Procureli nacrti sastavljeni u ime ECCC-a (Environment and Climate Change Canada) otkrivaju planove za izgradnju ogromnog objekta od 50.000 kvadratnih stopa u Vinipegu za policijske snage koje će se boriti protiv klimatskih promena.
Pored toga, izgleda da kanadska vlada sem što gradi, ona i angažuje bataljon oficira za klimatsko „zagađenje“, ogranak za sprovođenje „Direkcije za sprovođenje zaštite životne sredine“ koji zvuče orvelovski.
Pored skladišta oružja i prostorija za ispitivanje, zašto bi objektu za sprovođenje klimatskih uslova bile potrebne „kontrolisane tihe sobe“?
Svetski ekonomski forum: Postanite kiborzi, čipujte svoju decu, implantirajte moždane čipove
Ovo dolazi u tandemu sa usvajanjem nedavnog zakona koji daje široka ovlašćenja organima za sprovođenje zakona da nametne „klimatsku usklađenost“.
Zakon o proceni uticaja (IAA), koji je tiho usvojen u poslednjim danima Trudoove većinske vlade, daje široku moć ministarskim „službenicima za sprovođenje”. Ali, do sada je malo objašnjeno gde i kako će biti raspoređena klimatska policija.
IAA ovlašćuje agente Ministarstva za klimatske promene da uđu u prostorije bez naloga da „provere usklađenost ili spreče nepoštovanje Zakona.
Trudoova klimatska policija može da uđe na bilo koju lokaciju projekta koja utiče na okolinu da bi fotografisala, pristupila kompjuterskim sistemima i komunikacionim uređajima i „uputila bilo koju osobu da stavi u funkciju bilo koju mašinu, vozilo ili opremu na tom mestu ili da prestane sa radom“.
Klimatska policija takođe može u potpunosti zabraniti pristup lokaciji.
Takav plan bi zahtevao dobro finansiranu infrastrukturu kao što je ovaj objekat u Vinipegu za sprovođenje ekstremnih klimatskih politika kao što su inicijative za smanjenje đubriva.
U stvari, premijer Justin Trudeau najavio je da upotreba đubriva u Kanadi mora biti smanjena za najmanje 30% u skladu sa politikom Svetskog ekonomskog foruma (WEF).
Čini se da se Kanadska vlada sprema da se obračuna sa preduzećima i pojedincima koji krše klimatske politike zajedno sa WEF-om koji imaju za cilj deindustrijalizaciju Zapada u ime spasavanja Zemlje.
Naravno, ako su masovne pobune u Šri Lanki i Holandiji bilo kakav pokazatelj, ove klimatske politike i politike „društvenog upravljanja životnom sredinom“ samo će urušiti zemlje i regione u kojima se primenjuju.