„BILA BI TO APOKALIPSA“: Alek Epštajn govori o posledicama ukidanja natfte!
U četvrtak, 28. oktobra, Alberta Prosperity Project bio je domaćin događaja u Kalgariju na kojem je učestvovao glavni govornik Alek Epštajn.
Epštajn je američki stručnjak za energetiku, autor bestselera i filozof koji se zalaže za upotrebu i ekspanziju fosilnih goriva.
Čudno u ovim vremenima, zar ne?
Njegova najnovija knjiga “Fosilna budućnost” objašnjava zašto je za globalni ljudski procvat potrebno više nafte, uglja i prirodnog gasa a ne manj.
Dok naši svetski lideri žure ka Četvrtoj Industrijskoj Revoluciji, kao deo agende Velikog Reseta, industrija fosilnih goriva je pod velikim udarom.
Kanadski ministar saobraćaja Omar Algabra, nedavno je najavio objavljivanje Kanadskog avio-klimatskog plana.
Ovaj plan uključuje postizanje neto-nulte emisije do 2050. godine.
Pored toga, kanadska vlada se zalaže za prekid upotrebe automobile baziranih na fosilnim gorivima do 2035. godine.
Energija – pitanje života ili smrti
Dakle, kako naši svetski lideri planiraju da ostvare svoje ciljeve bez negativnog uticaja na naš život?
Videli smo borbe sa kojima su se suočavali Kalifornijci kada su se ranije ove godine suočili sa energetskom krizom zbog toplotnog talasa.
Nakon porasta prodaje električnih automobila, oni koji su imali takvo vozilo dobili su instrukcije od svoje vlade da se uzdrže od punjenja automobila, kako bi se smanjio pritisak na elektro distribuciju te zemlje, što je mnogima sprečavalo da voze.
Da su imali vozila na gas, vožnja ih možda i ne bi brinula.
Aleks Epštajn obrazuje ljude o ulozi nafte i gasa u svetu kao pouzdanog izvora energije.
On takođe radi na razotkrivanju lažnih ideja koje šire klimatski aktivisti, koji inače nisu odmerili prednosti goriva u poređenju sa električnom energijom.
Takođe se ciljevi klimatskih aktivista ne mogu ostvariti bez posledica i problema po stanovništvo kada je u pitanju energija.
Veoma je dobro da nam stižu i ovakve vesti koje će edukovati ljude, i to u momentu održavanja cop27 U Egiptu, gde svetski lideri pokušavaju da nastave sa sprovođenjem klimatske agende.